Zaproszenie
Szanowni Państwo,
W Polsce choroba rzadka może dotyczyć nawet 2 milionów osób. W tej grupie są także dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Brak dostatecznej wiedzy na temat choroby, a co za tym idzie także możliwości prognozy rozwoju ucznia utrudnia nauczycielom i terapeutom stworzenie zarówno adekwatnych indywidualnych programów edukacyjnych i terapeutycznych oraz spersonalizowanie oddziaływań podczas indywidualnych zajęć. Choroba rzadka często koreluje z różnymi typami niepełnosprawności oraz z zaburzeniami mowy i komunikacji.
Już po raz drugi chcielibyśmy wraz z Fundacją Angelmana z Łodzi zaprosić Państwa do udziału w II Seminarium Choroby Rzadkie w Pedagogice Specjalnej, które odbędzie się 9 kwietnia 2019 r. na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W tym roku zapraszamy do dyskusji na temat złożonych potrzeb komunikacyjnych i edukacyjnych dziecka z chorobą rzadką z perspektywy terapeuty. Do wygłoszenia referatów zostali zaproszeni terapeuci, specjaliści, którzy pracują z dziećmi z chorobą rzadką, w tym z zespołem Angelmana, chorobą Bourneville’a-Pringle’a, Recklinghausena, zespołem Pierre’a-Robin’a etc.
Celem seminarium jest zapoznanie studentów, nauczycieli i terapeutów oraz rodziców z potrzebami komunikacyjnymi i edukacyjnymi dziecka z chorobą rzadką.
Nasi wspaniali prelegenci zgodzili się wygłosić referaty rezygnując z honorarium, stąd udział w seminarium jest bezpłatny. Osoby zainteresowane uczestnictwem zapraszamy do wysłania zgłoszenia na adres a.kamwaw@ukw.edu.pl
Jednocześnie informujemy, że przedstawiony program seminarium może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatora.
Patronat nad seminarium sprawuje Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty w Bydgoszczy.
dr Agnieszka Kamyk-Wawryszuk
Zakład Pedagogiki Specjalnej i Logopedii
UKW w Bydgoszczy